sadsad x
asdasd
popup_scorpion.jpg (91 KB)
İNTERKOM VE AKSESUARLARI
Filtre
1 2

İNTERKOM

İnterkom Nedir ve Ne İşe Yarar?

İnterkom sesli ya da görüntülü iletişim sağlayan sistemdir. İş yeri, apartman vs gibi alanlarda da oldukça sık kullanılan bu teknolojinin motosikletlere uyarlanmış halini ve interkom cihazlarını inceleyeceğiz. Gelelim motosikletlerde interkomun görevine. Motosikletlerde sürücü ile artçının konuşmasını sağlayıp aynı zamanda kasklara da monte edilebilir. Sadece artçıyla değil grup gezilerinde de beş on kişiye kadar konuşma imkanı sağlar. O sırada motosiklet kullanmayan eş dostla da iletişim kurabilirsiniz. Radyo ya da müzik dinleyebilirsiniz. Avantajları bayağı fazladır. Kazaları önler, güvenlik açısından her kullanıcı için gereklidir Grupça yapılan turlarda grup bireylerinin birbiriyle iletişim halinde olmasını, kimsenin arkada kalmamasını sağlar. Kısaca interkom hayatı kolaylaştıran bir teknolojidir. Bluetooth interkom ile telefonunuza bağlayabildiğiniz gibi özel radyo frekansı üzerinden iletişim sağlanabilen türleri vardır. Her motosiklet kullanıcısının olmazsa olmazıdır.

Nasıl Kullanılır?

Bildiğiniz gibi interkomlar hem kaska monte edilebilirsiniz, hem de interkom kask dediğimiz kendinden interkomlu kasklardan satın alabilirsiniz. Kulaklık şeklinde olanları da vardır. Bunun için telefonunuzu motora sabitlemeniz gerekir. Telefon tutucu dediğimiz cihazları motosikletinize yerleştirmelisiniz. Kask interkomunu kaskın içine monte etmek için kask içi pedleri sökerek işe başlayabilirsiniz. Kulaklık ve mikrofonu ve diğer ayarlanabilir parçaları pedlerin altına yerleştirerek devam etmelisiniz. Ergonomik olarak da kullanışlılığını üzerinizde denedikten sonra telefonla bağlantısını kontrol etmelisiniz. Cep telefonunuzla uyumlu hale getirdikten sonra yola çıkabilirsiniz. Telefonuzu motosiklete monte etmek için telefon tutucularından faydalandıktan sonra artık yola çıkmaya hazırsınız demektir. Motosiklet telefon tutucu arayışındaysanız sitemize göz atabilirsiniz. Piyasanın en iyilerinden olan Nexx, Sena, SP-Connect gibi telefon tutucuları da sitemizde mevcuttur.

İnterkom Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İnternet üzerinden ucuza satışa sunulan pek çok kalitesiz ve hem uzun hem de kısa vadede zararlı olabilecek vasat interkomlar bulunuyor. İyi bir tüketici bu tür tuzaklara düşmemelidir. Çünkü siz motosiklet kullanırken pilleri patlayıp, yüzünüze akabilir, yol ortasında çalışması durabilir, sizi pek çok şekilde mağdur edebilir. Hayati bir mevzu olan sürüş güvenliğiniz açısından taklit ürünlere mahal vermemelisiniz. İyi bir motosiklet interkom bluetooth bağlantılı olup menzili olabildiğince geniş olmalıdır. Menzil ne kadar genişse o kadar büyük çaplı bir alanda iletişim sağlar. Akıllı cep telefonlarıyla uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir. Bu kontağın sağlamlığı yolculuğunuzun sağlamlığını belirler. Sıkça grupça turlar düzenleyen kişiler için çok bağlantılı olması, ses kalitesinin iyi olması gereklidir. Alacağınız ürünün garanti belgeli olması, müşteri memnuniyetine özen gösteren firmalar olması önemlidir. Bütçeniz için en doğru interkomu almak için sitemizin filtre özelliğine bakıp gerekli karşılaştırmayı yapabilirsiniz. Kullanacağınız ölçüde, yapacağınız yolculuklara uygun olarak belirlemiş olduğunuz niteliklere göre seçim yapabilirsiniz.

Fiyatlar

İyi bir motorcu kask ve interkom verimliliğini kalite fiyat performansı açısından da tatmin edici olması açısından değerlendirmelidir. Mühendislik harikası ürünlerden ve alanındaki en iyi markalardan ürünlerin satıldığı sitemizde 530 TL ve 3570 TL gibi bir aralığa sahip olan fiyatlar her bütçeden motosiklet kullanıcısı için idealdir. 1300 ile 2200 TL arasını ortalama olarak baz alabilirsiniz. Fiyatlar özelliklerine ve markalara göre değişkenlik gösterebilir. Bir özelliğin diğerinde olmaması gibi bir durumdan bahsetmiyoruz. Örneğin menzil genişliğine göre ya da cihaz tasarımına göre fiyatlar farklılıklar olabilir. En doğrusu sizin ihtiyaç ve isteklerinize göre değerlendirmenizdir. Ürünlerin üzerine tıkladığınızda videolu, resimli ve yazılı şekilde özellikleri karşılaştırabilirsiniz. Sitemizde bulunan taksit imkanlarından ve çeşitli kampanyalardan da faydalanabilirsiniz. İnterkom için kulaklık, şarj cihazı gibi aksesuarların da olduğunu belirtmeden geçmemek gerek.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.