sadsad x
asdasd
İNTERKOM VE AKSESUARLARI

Filtre

İnterkom Nedir ve Ne İşe Yarar?

İnterkom sesli ya da görüntülü iletişim sağlayan sistemdir. İş yeri, apartman vs gibi alanlarda da oldukça sık kullanılan bu teknolojinin motosikletlere uyarlanmış halini ve interkom cihazlarını inceleyeceğiz. Gelelim motosikletlerde interkomun görevine. Motosikletlerde sürücü ile artçının konuşmasını sağlayıp aynı zamanda kasklara da monte edilebilir. Sadece artçıyla değil grup gezilerinde de beş on kişiye kadar konuşma imkanı sağlar. O sırada motosiklet kullanmayan eş dostla da iletişim kurabilirsiniz. Radyo ya da müzik dinleyebilirsiniz. Avantajları bayağı fazladır. Kazaları önler, güvenlik açısından her kullanıcı için gereklidir Grupça yapılan turlarda grup bireylerinin birbiriyle iletişim halinde olmasını, kimsenin arkada kalmamasını sağlar. Kısaca interkom hayatı kolaylaştıran bir teknolojidir. Bluetooth interkom ile telefonunuza bağlayabildiğiniz gibi özel radyo frekansı üzerinden iletişim sağlanabilen türleri vardır. Her motosiklet kullanıcısının olmazsa olmazıdır.

İnterkom Nasıl Kullanılır?

Bildiğiniz gibi interkomlar hem kaska monte edilebilirsiniz, hem de interkom kask dediğimiz kendinden interkomlu kasklardan satın alabilirsiniz. Kulaklık şeklinde olanları da vardır. Bunun için telefonunuzu motora sabitlemeniz gerekir. Telefon tutucu dediğimiz cihazları motosikletinize yerleştirmelisiniz. Kask interkomunu kaskın içine monte etmek için kask içi pedleri sökerek işe başlayabilirsiniz. Kulaklık ve mikrofonu ve diğer ayarlanabilir parçaları pedlerin altına yerleştirerek devam etmelisiniz. Ergonomik olarak da kullanışlılığını üzerinizde denedikten sonra telefonla bağlantısını kontrol etmelisiniz. Cep telefonunuzla uyumlu hale getirdikten sonra yola çıkabilirsiniz. Telefonuzu motosiklete monte etmek için telefon tutucularından faydalandıktan sonra artık yola çıkmaya hazırsınız demektir. Motosiklet telefon tutucu arayışındaysanız sitemize göz atabilirsiniz. Piyasanın en iyilerinden olan Nexx, Sena, SP-Connect gibi telefon tutucuları da sitemizde mevcuttur.

İnterkom Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İnternet üzerinden ucuza satışa sunulan pek çok kalitesiz ve hem uzun hem de kısa vadede zararlı olabilecek vasat interkomlar bulunuyor. İyi bir tüketici bu tür tuzaklara düşmemelidir. Çünkü siz motosiklet kullanırken pilleri patlayıp, yüzünüze akabilir, yol ortasında çalışması durabilir, sizi pek çok şekilde mağdur edebilir. Hayati bir mevzu olan sürüş güvenliğiniz açısından taklit ürünlere mahal vermemelisiniz. İyi bir motosiklet interkom bluetooth bağlantılı olup menzili olabildiğince geniş olmalıdır. Menzil ne kadar genişse o kadar büyük çaplı bir alanda iletişim sağlar. Akıllı cep telefonlarıyla uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir. Bu kontağın sağlamlığı yolculuğunuzun sağlamlığını belirler. Sıkça grupça turlar düzenleyen kişiler için çok bağlantılı olması, ses kalitesinin iyi olması gereklidir. Alacağınız ürünün garanti belgeli olması, müşteri memnuniyetine özen gösteren firmalar olması önemlidir. Bütçeniz için en doğru interkomu almak için sitemizin filtre özelliğine bakıp gerekli karşılaştırmayı yapabilirsiniz. Kullanacağınız ölçüde, yapacağınız yolculuklara uygun olarak belirlemiş olduğunuz niteliklere göre seçim yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.