Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 15 ürün bulunmaktadır.

İnsanlara güvenin azaldığı şu dönemde motosikletlerimiz için kendimize göre güvenli tutma yöntemlerimiz vardır. Kimi onları garaj gibi kapalı alanlara koyarken kimileri ise birtakım motosiklet kilitleri aracılığıyla onları güvene almak istemektedir. Tabi bu kilitler sadece motosiklet ile sınırlı kalmayıp kasklar için kilitler de vardır. Kask kilit sistemleri ve motosiklet kilit sistemleri tamamen motor ve aksesuarlarını güvende tutmak içindir. Aslında uygun kilidinizi bulduğunuz takdirde bu yöntem daha etkilidir. Peki uygun ve makul kilidimizi nasıl buluruz? Kilit alırken nelere dikkat etmeli? Bir sürü kilit çeşidi var, bunlar ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Bu gibi sorular kafanızda yer etmesin. Secuarge marka motosiklet kilitleri tam sizin için tasarlanmış. Kesilmez zincir kilit, alarmlı disk kilidi gibi birçok kilit modelleri mevcut.

  1. Alarmlı Disk Kilidi:En önemli caydırıcı kilit niteliğinde olan alarmlı disk kilidi fren diskine takılarak motosikletin hareket etmesini önlüyor. Ayrıca alarmı sayesinde herhangi bir zorlama olduğunda yüksek sesi ile sorunu ortadan kaldırması. Bir başka özelliği ise kısa olmasından mütevellit kesilemez motosiklet kilitleri kategorisine girebilmesi. Herhangi bir zorlamada çalan alarmı çok hassas olup sadece anahtarın yuvasına takılmasıyla da son bulur. Taşımasının kolay olması ve küçük bir çanta ile her yere konulabilmesi ise en büyük avantajlarından biri. En büyük dezavantajı ise üzerinde unutulması ve bu şekilde motorun kullanılmaya çalışılmasıdır. Ancak u durumlar için motosiklet alarmlı disk kilitlerinin fiyatları ise gayet makul. Yalnız yine de tek başına yeterli olmayacaktır. Benim naçizane tavsiyem en az iki kilit türü kullanmanız.
  2. Zincir Kilit:Motosikletler için zincir kilitlerin kullanım amacı şaseyi hareket ettirilemez bir nesneye bağlamaktır. Bu kimi zaman korkuluk demirleri kimi zamansa direklerdir. Zincirin herhangi bir makas ile kesilemeyecek kadar kaliteli çelikten yapılmış olması gerekmektedir. Zincir kilidinin amacı ise motorun hareket ettirilmemesini sağlamasıdır. Ancak disk kilitleri böyle değildir. Disk kilidi varken de motor farklı yollarla yerinden oynatılabilir. İşte bu yüzden hem disk kilidi hem de zincir kilit kullanmalısınız. Hatta benim tavsiyem eğer kesilemez ve kırılamaz olduğuna güvendiğiniz bir zinciriniz var ise birkaç asma kilit ile zenginleştirerek güvenliğini artırabilirsiniz. Ayrıca zincir kilidinin her türlü delinmeye kırılmaya karşı güçlendirilmiş olduğuna dikkat etmelisiniz.
  3. Halat Kilit:Halat kilitler kullanım amacı olarak zincir kilitlerin aynıdır. Tek farkları motoru çelik örgü halat kullanılarak sabitlemektir. Motoru gövdeden sarıp herhangi hareket ettirilemez bir nesneye bağlanılarak kullanılır. Alarmlı olan modelleri ile motorunuzu daha da güvende tutabilirsiniz. Ayrıca kask kilidi yerine de kullanılabilir. Halat kilidimizi önce arka tekerden ardından seleye bıraktığınız kasktan geçirerek kilitleyin. Öylece hem kaskımızı da güvene almış olurken motorumuzun da güvenliğini artırabiliriz.
  4. Kask Kilidi:Motosiklet kask kilitleri kasklarımızın çalınmaması için tasarlanmış genel çalışma şekilleri ise kaskın motora sabitlenmesi üzerine kuruludur. Çoğu zaman kilitli ya da şifreli modelleriyle kaskı güvene alırken daha önce de bahsettiğimiz gibi halat kilit de kullanılabilir.

Bu kilitler sayesinde motorumuzu güvende tutabiliriz fakat en güvenli yöntem motoru kapalı bir alana koymaktır. Çünkü kendimize ait bir kapalı alan kimsenin motoru fark edemeyeceği anlamına gelir ki bu sayede korunaklılığı artar. Ayrıca dışarıda iseniz motorunuzu kilitleseniz dahi kalabalık yerlere bırakmaya çalışarak da kendi kendinize bir güvenlik metodu oluşturabilirsiniz. Çünkü kalabalıkta çalacak her hangi bir alarm daha etkili ve daha caydırıcı olacaktır. Dilerim bu kilitler sizler için bir güven sembolü oluşturur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.