sadsad x
asdasd
Filtre

Motosiklet Brandası

Motosiklet alındıktan sonra her türlü tehlikelere karşı korunması gereken bir araçtır. Bunda küçük ve bir kaportasının olmamasının etkisi var. Bu tehlikelerin başında hırsızlık, yağmur, kaza, toza maruz, kar ve dış etkenlerdir. Motosikletimizi bu tehlikelerden korumanın en kolay yolu bir motosiklet brandası almaktır. Motosiklet brandası, motoru doğal olaylara ve dış etkenlere karşı koruyan bir koruyucudur. Motorunuzu uzun süreli park durumlarında kapalı bir otoparka park etmiyorsanız, yağmur, kar, toz ve darbelere karşı korumak için mutlaka bir motosiklet brandası almalısınız.

Motosiklet brandası motorunuzun sadece dış aksamını korumaz aynı zamanda teknik aksamını da korur ve motorunuzun uzun ömürlü olmasını sağlar. Motorunuzun tamamen bir motosiklet brandası ile kapatılması ve güvenlik açısından da önemlidir. Branda motoru sadece yağışlardan ve darbelerden korumaz aynı zamanda hırsızlıklara karşı da caydırıcı bir görev üstlenir.

Motosiklet Brandası Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Motosiklet brandası motorumuzun dış ve iç aksamını koruyan bir kaplamadır. Motosiklet alırken nasıl hassas davranıyorsak branda alırken de aynı hassasiyeti göstermek zorundayız. Çünkü motorumuzu koruyup, uzun ömürlü olmasını sağlayacak olan brandadır. Branda motorunuzu güneş etkilerinden korur ve renk solması gibi sorunları ortadan kaldırır. Yağmura ve neme maruz kalarak motorunuzun paslanma riskini ortandan kaldırır. Motorunuz uzun ömürlü olur. Motor için önemli olan bu aksesuarı alırken nelere dikkat emeliyiz. En önemlisi alacağımız brandanın dikişsiz ve su geçirmez olmasına dikkat etmeliyiz. Dikişli brandalar kumaşı su geçirmez olsa da dikiş yerlerinden su alma ihtimali vardır. Aynı zamanda aynı sıkıntı dikişsiz brandalarda da olabilir. Kalitesiz ve su geçiren kumaşlardan üretilen brandalar da var bundan dolayı brandayı alırken dikişsizde olsa su geçirip geçirmediğini denemekte fayda var. Dikkat edilmesi gereken başka bir unsurda alacağınız brandanın ölçüsüdür. Nasıl ki kendimize kıyafet aldığımızda bedenine bakarak alıyorsak aynı şeyi motorumuz içinde yapmalıyız. Eğer alacağınız branda motorunuzun boyutundan küçük olursa motorunuz tam olarak örtülmez ve dışarıda kalan kısımlar korunmamış olacaktır. Motora büyük olan bir branda ise rüzgârla birlikte şişer ve kötü bir görüntünün yanında motorunuzu tam anlamıyla korumamış olur. Motosikletlerin ve brandaların ölçüleri S, M, L, X ve XL şeklindedir. Motosikletinizin boyutunu öğrenerek ona göre branda almak motorunuzun daha iyi korunmasını sağlarsınız. Son olarak alacağınız brandanın reflektörlü olması sizin faydanıza olacaktır. Motosikletinizi park ettiğiniz yerde gelip geçen arabalar reflektör sayesinde motorunuzu hemen fark edecekler ve olası bir kazanın önüne geçmiş olursunuz.

Motosiklet Brandası Üreten Markalar ve Alınabilecek Yerler

Motosiklet için önemli olan branda birçok marka tarafından üretilmektedir. Branda alırken bu markalara dikkat etmekte fayda vardır. En kaliteli üretim yapan markaları tercih etmek hem ekonomik hem de motorun güvenli açısından önemlidir. Kaliteli ve dayanıklı üretim yapan markaların başında, Held, 4Riders ve Spinelli brandaları gelmektedir. Bu markalarının ürünlerini gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Bu markalar motosiklet araç ve gereçlerini üretmekle ün salmış ve tamamen müşteri memnuniyetine odaklı çalışmaktadırlar. Bu üç marka müşterilerine su geçirmez, güneş ışınlarına dayanıklı, toz ve darbelere karşı motorunuzu koruyacak kaliteli malzemeden ve kullanımı kolay ürünler üretmektedirler. Bu markaların güvenirliliği her motosiklet sahibinin tercih etmesini sağlamıştır. Bundan dolayı bazı kötü niyetli üreticiler merdiven altı üretim yaparak bu markaların isimlerini kullanarak piyasaya ürün sürmektedirler. Bu gibi durumlara maruz kalmamak için bu ürünleri güvenli bir şekilde Motomax.com.tr’den alabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.