Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
MOTOSİKLET MONTU

Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
4Riders Dynamic Korumalı Motosiklet Montu
%0 İndirim
2.490 TL
2.490 TL
4Riders Gama Korumalı Motosiklet Montu Oranj
%0 İndirim
3.490 TL
3.490 TL
4Riders Gama Korumalı Motosiklet Montu Siyah
%0 İndirim
3.490 TL
3.490 TL
Toplam 22 ürün bulunmaktadır.

Motosiklet Montları

Günümüzde motosiklet sürerken gittikçe değişen hava şartlarından etkilenmemek hem de kaza geçirme ihtimaline karşı güvenli bir sürüş gerçekleştirmek için motosiklet montu ve motor ceketi gereksinimi ortaya çıkmıştır. Motosiklet montlarının ve motosiklet ceketlerinin tarihine baktığımız zaman atları ulaşım amacıyla kullandığımız vakitlere kadar dayanmaktadır. Yakın yıllara kadar bu motor mont ve ceketlerinin yapımında en çek tercih edilen malzeme ise sığır derisi olup genellikle 1mm ile 1.8mm arası değişebilen kalınlıklarda kullanılan deri, yırtılma ve sürtünmeye bağlı oluşan sıcaklığa doğal yoldan dayanıklıdır. Deri mont kullanımına geçildikten kısa bir süre sonra motorcunun vücut şeklini alarak daha konforlu bir sürüş yapmasını sağlamaktadır. Motorcu montu ve motorcu ceketi için kullanılan kumaş türlerini şöyle açıklayabiliriz:

Su Geçirmez ve Nefes Alabilen Motorcu Montları

Gore-Tex; Politetrafloroetilen kısaca EPTFE olarak adlandırılan birden çok kimyasal maddenin karışımıyla meydana gelen kumaşın belli bir ısıda çekilerek uzatıldığında, içinde mikro gözenekler oluşmasına olanak tanıyor. Bu gözenekler o kadar küçük ki içinden sadece hava moleküleri geçebiliyor ve dışarıda su molekülünün kalmasını sağlıyor. Yaklaşık olarak 1 santimetrekareye 1,4 milyar gözenek düşüyor diyebiliriz.

Deri Motosiklet Montları

Hepimizin bildiği üzere sığır ya da inekten elde edilen derileri günümüzde pek çok alanda farklı amaçlarla kullanıyoruz. Yırtılmaya ve sürtünmeye direnci sayesinde motor mont modelleri için tam da aranan bir özellik olmuştur. Artılarının yanında eksisi olarak da değişken hava durumların karşı adaptasyonun bir hayli düşük olmasıdır. Buna karşın ülkemizde deri motosiklet ceketlerinin tercih edildiği zaman dilimi ise bahar aylarıdır. Kış ayının çok soğuk geçmediği bölgelerde bu zaman dilimi uzayabilmektedir. Deriden bahsetmiş iken popüler olan Analine derisinden de söz etmeden geçmeyelim. Özelliği renklendirilmiş olması olup bu renklendirme işlemi yüksek kalitedeki deriye analine işleminin uygulanması ile derinin renkleri emmesi ve böylece hava, su, rüzgar geçirmez ve daha da dayanıklı olmasını sağlar.

Cordura Kumaş Motorcu Montları

En önemli özelliği sürtünme ısısına daha dayanıklı oluşudur, bu özelliği sürücü kıyafetleri arasında kendisini göstermektedir. Bunun yanında yüksek yırtılma mukavemetine sahip olduğu unutulmamalıdır. Condura kumaşa sahip motosiklet korumalı mont alırken kumaşın denye değerine dikkat ediniz. Denye tekstilde 9000m iplik eğer 200gr ağırlığa karşılık geliyor ise 200 denye demektir. Yani aslında kumaşın örülme sıklığından bahsedildiğini söyleyebiliriz. Ülkemizde 300D ile 1100D arası çeşitlilikte üretilen bu kumaş türü suya dayanıklılığı oldukça iyidir. Ortalama 20-25dk boyunca su geçirmeden seyahat etmenize olanak sağlar.

Kevlar Kumaş Motosiklet Mont Modelleri

Aynı ağırlıktaki bir çelikten 5 kat daha dayanıklı olan ve 410 dereceye kadar yanmaz madde olan kevlar kumaşı en iyi korumalı mont modelleri için kullanılmakla beraber günümüzde savunma sanayisine kadar kullanılan kevlar maddesini montunuzda farklı kumaşlarla birleştirilerek kullanılması güvenliğiniz açısından oldukça iyi iş çıkarmaktadır. Eğer siz de güvenliğinize benim gibi önem veriyorsanız bu kumaşı kullanan motosiklet montlarını tercih etmenizi öneririm.

Motosiklet montları ve motorcu ceketlerinde, herhangi bir kaza anında darbelerden korunmak için omuz, dirsek, sırt ve göğüs koruması bulunuyor. Bu durum motosiklet mont fiyatları için kullanılan malzeme kalitesine göre farklılık göstermektedir. Bu korumaların CE onaylı EN-1621-1 ya da EN-1621-2 koruma seviyelerine sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Mevsimlerine göre de değişkenlik gösteren motosiklet mont ve ceketleri mevsimlik ve 4 mevsim olmak üzere sunulmaktadır. Mevsimlik ceketlerin kış için kışlık, yaz için yazlık tercih edilmelidir. 4 mevsim ceket kullanmak isteyenler için tek dezavantajının mevsimlik ceketlere göre daha hızlı eskidiğini söylemek mümkündür. Bana kalırsa bir yazlık birde kışlık alınması uzun vadede daha iyi kullanım sunacaktır. Bu ceketlerin mevsimlik ve kumaş kalitesine göre motosiklet korumalı ceket fiyatları için farklılık gösterdiğini unutmamak gerekir. 4 mevsimlik ceket ya da mont alıp uzun süre kullanmak isteyenler için naçizane fikrim bu farklılıkları göz önünde bulundurulmasıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.